Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Aizdevums no privātpersonām

NaudaJa kredītvēsture ir sabojāta, ja nav oficiālu ienākumu vai pārsteidzis bezdarbs, daudzi nebanku kreditori, par banku sektora uzņēmumiem nemaz nerunājot, aizdevumu kavēsies izsniegt vai tas tiks vispār atteikts. Aizdevumam nepieciešamās būtiskākās prasības ir regulāras algas vai pensijas iemaksas kontā, maksājumi VSAA budžetā un nevainojama kredītvēsture. Liela daļa kredīta ņēmēju atturēsies no iespējamiem izaicinājumiem un nākamo kredītu vienkārši atliks. Taču ko darīt tiem, kam iestājušies augšminētie ierobežojumi kredīta saņemšanā, bet nauda ir nepieciešama?

Atliek vienīgā iespēja – aizdevums no privātpersonas. Privātpersonu lokā var ieskaitīt gan draugus, gan paziņas, kolēģus un radiniekus, taču privātie sludinājumi ar naudas aizdevumu solījumiem interneta portālos jāaplūko ļoti uzmanīgi. Ja ir iespēja izvēlēties, labāk aizņēmumu noformēt ar draugu, nevis nepazīstamu cilvēku internetā. Ir stingri jāņem vērā, ka interneta piedāvājumi var būt krāpnieku produkts. Nekādā gadījumā nedrīkst izpaust privātās bankas konta detaļas, tādus kā kodus un paroles. Ja iznākumā aizdevums būs piešķirts, bet naudas devējs pazudīs, tad konta paroles tiks izmantotas un naudas drīz vairs nebūs. Pat ja konts ir tukšs, paroļu un kodu nodošana svešās rokās draud ar pēkšņi paņemtiem kredītiem, jo kādam ir pieeja konta datiem. Ar tiem pietiek, lai noformētu aizņēmumu, bet nu jau tas ir veikts kāda cita labā.

Tā kā sveši cilvēki kredītu aizdos vienīgi ar garantiju naudu un procentus saņemt atpakaļ, pie aizdevuma noformēšanas tiks piedāvāts līgums. Ja tāda nav, tad situācija ir vēl aizdomīgāka. Nekādā gadījumā nedrīkst uzticēties mutiskām norunām. Lai gan arī mutiskas vienošanās spēks jurisprudencē ir pietiekami liels, lai tam būtu likumiskas sekas, vārdos izteikts solījums var tikt pārprasts, izteikts savādāk, līdz ar to mainot lietas būtību. Tādējādi izdevīgie procenti var tikt pārvērsti augstākos, termiņi – īsākos utt.. Ja līgums tiek piedāvāts, uzmanīgi jāizlasa visi noteikumi. Tomēr – lai cik šausminoša varētu likties naudas krīze, vislabāk tomēr ir sameklēt uzticamu personu un aprunāties ar to. Ja šķiet, ka citas izejas nav, kā aizņemties no svešiniekiem, kas reklamē aizdevumus interneta sludinājumu dēļos, visdrošāk ir aiziet pie drauga vai paziņas un lūgt padomu, izstāstot situāciju.