Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Akciju tirgus

Akciju tirgus ir finansu mehānisms, kas investoriem ļauj pirkt un pārdot tirgus akcijas, dažādus vērtspapīrus, valūtu, dārgmetālus un citus sekundāros finansu instrumentus mūsdienu kapitāla tirgū.

Primārais tirgus nodarbojās ar vērtspapīru izlaišanu. Ja arī tu esi ieinteresēts veikt investīcijas un pelnīt pērkot un pārdodot akcijas, tad tev derētu zināt to, ka tas nav nemaz tik vienkārši. Tomēr nav arī neiespējami. Lai sāktu tirgoties ar akcijām, vispirms tev būs nepieciešams sākuma kapitāls, lai sāktu tirgoties.

Vislabāk ir kaut ko tādu uzsākt tikai tad, kad tev ir brīvi līdzekļi, kurus negatīva investīciju procesa gadījumā, vari atļauties zaudēt. Pretējā gadījumā, tev nekas neizdosies. Tas ir tāpēc, ka, lai veiksmīgi investētu akcijās, tev ir jābūt drošam un jāturas pie sava plāna. Ja prognozē, ka dolāra vērtība kāps par 15 vienībām jeb tikšķiem, tad uz 15 arī aizver pozīciju, nevis satraukumā par to, ka tirgus varētu svārstīties pretēji, aizver pozīciju uz 6 tikšķiem. Tas nozīmē, ka šajā darījumā tirgojoties ar akcijām, tu zaudē 8 vienības, par kurām tu varēji gūt peļņu, taču neieguvi, jo nespēji brīvi rīkoties ar saņemtajiem līdzekļiem.

Iesākumam ir ieteicams uzsākt akciju tirdzniecību ar vismaz diviem līdz pieciem tūkstošiem eiro. Tiem, kam nav šādas summas, pastāv iespēja atvērt kontu tā saucamajās “penny stock” programmās, kurās ir iespēja tirgoties ar ļoti mazām summām. Tomēr nopietnākai tirdzniecībai un labākiem ienākumiem ir nepieciešams kārtīgāks ieguldījums. Lai sāktu tirgoties ir jāatrod sev tīkamāko tirdzniecības platformu, kurā vēlēsies tirgoties ar saviem līdzekļiem un tad atver savu lietotāja kontu savā izvēlētajā tirdzniecības platformā. Atceries, ka, lai sāktu tirgoties ar akcijām, tev vajadzēs apstiprināt savu lietotāja kontu ejot uz savu norādīto e-pasta adresi. Tiesa gan pirms akciju tirdzniecības uzsākšanas tev ir ieteicams pastudētu finanšu analītikas prasmes, iemācīties profesionāli operēt ar finanšu instrumentiem.

Tags: ,

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *