Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Apskatīsim, kas īsti ir budžets

Budžeta plānošana ietver Jūsu finanšu kontrolēšanu. Tas ir veids, kā uzzināt, cik daudz naudas Jums ir un cik daudz Jums būs nepieciešams tērēt tuvākajā nākotnē.

Periods, kuram Jūs veidojat budžetu, var būt no dažām dienām līdz pāris gadiem, bet jo ilgāks budžeta periods, jo lielāka nepieciešamība ir periodiski pārskatīt dažādas summas, lai redzētu, vai tās ir mainījušās, un vai tās ir nepieciešams atjaunināt Jūsu budžeta kopsavilkumā.

Jums ir nepieciešams pārliecināties, ka Jūsu budžetā skaitļi ir tik precīzi, cik vien iespējams. Neprecizitātes var radīt nopietnu apmulsumu, ja Jūs pēkšņi konstatējat, ka Jums nav pietiekami daudz līdzekļu, lai segtu savus izdevumus. Galvenais budžeta mērķis ir pēc iespējas precīzāk prognozēt, kad un kur var rasties finanšu problēmas.

Attiecībā uz neplānotajiem izdevumiem, Jūs vienkārši nosakāt savas ikmēneša izmaksas un atlieciet tām noteiktu summu. Jo vairāk visaptveroši tas būs, jo labāk. Kad runa ir par summu noteikšanu, vienmēr centieties iekļaut lielāko iespējamo summu. Neaizmirstiet iekļaut savus iknedēļas pārtikas preču rēķinus.

Kad esat apkopojuši visas Jūsu izmaksas, Jums ir pamatbudžeta veidlapa. Bet tai būs nozīme tikai tad, ja Jūs iekļausiet arī Jūsu ienākumus. Laika periods var būt, kāds vien vēlaties, bet, jo ilgāku laiku budžets aptver, jo biežāk Jums nepieciešams pārliecināties, ka prognozētās summas atbilst realitātei.

Tags:

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *