Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Ātro kredītu alternatīvas

Dažreiz neaizstājamas rīcības paradigma ir jāmaina, lai varētu turpināt rīkoties, kā vēlamies, arī uz priekšu. Aizņemšanās jomā tas ir veids, kādā mēs iegūstam aizņēmumu. Ja aizņēmums ir kļuvis par neatņemamu finanšu plānošanas instrumentu, un doma par iespējamu taupības režīma ieviešanu vien (kas ļautu atbrīvoties no kredītiem pavisam) ir nepanesama, varbūt lietderīgi ir pamainīt kredīta veidu.

Ātrais kredīts nav vienīgā iespēja, kas ļauj aizņemties. Ja līdz algas dienai palikušas dažas dienas, ja zaudējam, vai mainām darbu, vai samazinās ienākumi, neliels kredīts ir laba izvēle. Nevajadzētu aizņemties no privātpersonām internetā, bet slēgt līgumus ar oficiāliem uzņēmumiem. Šoreiz par vienu no alternatīvām ātrajiem kredītiem – Swedbank patēriņa kredītu.

Reizēm labāk ir aizņemties, nevis lāpīt! – tā skan Swedbank patēriņa kredītu reklāmas sauklis. Tas rosina patērētāju aktīvi iesaistīt papildu risinājumus savai finanšu izaugsmei. Swedbank uzsver, ka pagaidu risinājums ir neizdevīgāks par kredītu, kurš doti iespēju izdarīt lielākus projektus, kā vienkārši uzturot esošo labklājības līmeni saviem spēkiem. Gudrs aizņēmējs ir Swedbank mērķauditorija.

Šis patēriņa aizdevums ir lielākās summās, kā parastais ātrais kredīts. Ja ātros kredītus ierasts redzēt apjomā no 5,- līdz 3000,- EUR, tad Swedbank pieejams aizdevums no 500,- EUR līdz 12000,- EUR. Līdzīgi kā ātro jeb distances kredītu gadījumā nauda kontā tiek ieskaitīta uzreiz pēc līguma parakstīšanas. Neraugoties uz kredīta veidu, visi aizņēmumi jānoformē atbilstoši kredīta ņēmēja ienākumiem un izdevumiem. Aizņemties atbildīgi, izvērtējot iespējas atmaksāt aizdevumu, atgādina gan banku, gan nebanku kreditori.

Swedbank palīdz aprēķināt ikmēneša maksājuma lielumu, kas ir atkarīgs no patēriņa kredīta summas un termiņa. Vietnē swedbank.lv pieejams kredīta kalkulators, kura aprēķinātie dati gan ir informatīvi, taču sniedz priekšstatu par to, cik liels varētu būt patēriņa kredīta ikmēneša maksājums.

Arī Swedbank lūdz atcerēties, ka patēriņa kredīts ir piemērots situācijām, kad nepieciešama konkrēta naudas summa noteiktam mērķim vai pirkumam, piemēram, ārstēšanas izmaksu segšanai, mājokļa vai dārza labiekārtošanai, ceļojumam. Kredīts jāiztērē atbilstoši savām mērķim, nevis naudas radītu vēlmju apmierināšanai. Dažas bankas pat lūdz uzrādīt apstiprinājumu iztērētajai naudai.

Procentu likme, ko piedāvā Swedbank, gadā var sasniegt 16 un vairāk procentus. Swedbank, atšķirībā no distances jeb SMS kredītu devējiem, aprēķina procentu likmi, vadoties pēc klienta ienākumu apjoma, citu kredītsaistību esamības un kredītvēsturi. Ir dažādi instrumenti, kas ļauj bankai uzzināt klienta patieso maksātspēju – Latvijas Bankas Kredītu reģistrs, uzziņas Valsts ieņēmumu dienests un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Tāpat kā ātrais kredīts, šo kredītu var noformēt un līgumu parakstīt internetā, internetbankā.

Kredītu var pieteikt, iesniedzot pases kopiju, ja nav atvērts Swedbank konts, vai elektroniskā veidā, iesniedzot pieteikumu internetbankā. Pieteikuma minimālais vecums ir 18 gadi, regulāri ienākumi, sākot no 252,- EUR mēnesī bruto. Ja iepriekš ir ņemti kredīti, pozitīva kredītvēsture ir viena no prasībām, kā arī ikmēneša kredītmaksājumu apjoms līdz 30 % no kopējiem mēneša ienākumiem. Kā nodrošinājums kredītam ir algas vai naudas līdzekļu ieskaitījumi darba algas apmērā savā Swedbank kontā. Tos var uzsākt līdz trim mēnešiem kopš kredīta noformēšanas dienas.

Kad caur bankas filiāli iesniegts pieteikums vai elektroniskā veidā nosūtīts iesniegums nonācis bankā, termiņš, kādā banka sniedz atbildi par kredīta piešķiršanu, ir salīdzinoši ilgs – divas darba dienas. To laikā banka sazinās ar potenciālo kredīta ņēmēju. Līgums paredz ieskaitīt naudu Swedbank norēķinu kontā.