Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Budžeta izveide

Pasaules ekonomikas haosam turpinoties, aplūkosim, ko cilvēki var darīt, lai savestu kārtībā savas finanses, ja tas vispār ir iespējams.

Izveidot budžetu

Nosakiet savus vidējos ikmēneša ienākumus. Lai to izdarītu, Jums ir jāsaskaita visi ienākumi visiem algu saņēmējiem Jūsu ģimenē: algas, procentu, nodokļu atlaides un citi ienākumu avoti. Ja kādi no ienākumiem ienāk katru nedēļu, reiziniet to ar četri. Tas dod Jums ikmēneša aptuveno skaitli. Tagad saskaitiet tos. Tas ir tas, ko Jūs varat tērēt katru mēnesi, ne vairāk!

  1. Izveidojiet to par paradumu – Šis ir pirmais un svarīgākais solis. Jums ir nepieciešams atlikt katru dienu laiku savam budžetam. Tas aizņem tikai dažas minūtes dienā no Jūsu grafika. Ja Jums ir laiks tīrīt zobus, Jums ir laiks, lai izveidotu budžetu. Pierakstiet katru eiro, ko Jūs tajā dienā iztērējāt.
  2. Izveidojiet vienkāršu sistēmu – tērējot dažas minūtes, lai pārskatītu savu budžetu katru dienu, Jums precīzi jāzina, kur atrast informāciju. Ja tā ir pildspalva un papīrs, Jums ir nepieciešams blociņš, ko Jūs izmantojat. Ja Jūs izmantojat čekus, lieciet tos vienmēr vienā vietā, lai tos pēc tam nenāktos ilgi meklēt.
  3. Esiet specifiski – Neesiet vispārīgi, kad runa ir Jūsu izdevumu piefiksēšanu. Neizveidojiet pārtikas produktu kategoriju, izveidojiet kategoriju pārtikas precēm, ātrajām uzkodām, restorāniem, pārtikai viesiem un tā tālāk. Jo specifiskāk Jūs visu pierakstīsiet, jo labāk Jūs varēsiet atrast veidus, kā ietaupīt.
  4. Izveidojiet dokumentu datorā – Ja Jums nepatīk informācijas glabāšana pie trešās personas, vienkārša Excel izklājlapa arī derēs. Es ieteiktu veidot budžetu no veidnes Google Docs. Tādā veidā Jūs varēsiet piekļūt informācijai no vairākiem datoriem, un vairāki no Jūsu ģimenes locekļiem varēs tam piekļūt.