Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Budžeta plānošana

KafijaMūsu budžets ir ļoti svarīga un no ikdienas neatņemama sastāvdaļa. Neskatoties uz mūsu finansiālo stāvokli, budžets tiek veidots un plānots. Jo mazāki mūsu līdzekļi, jo lielāka vērība tiek pievērsta budžetam. Mēs plānojam un domājam kā saplānot labāk un izdevīgāk.

Cilvēki var prast plānot budžetu, vai tas var sanākt neveikli un neizdevīgi, bet plānošanu tas nesamazina. Ja ar budžeta plānošanu esat uz jūs, tas tikai nozīmē, ka tas būs sarežģītāk. Budžets tiek plānot, jo mums pieejami līdzekļi ir ierobežoti, bet vajadzības ir neierobežotas. Tātad, ja mēs neplānotu savus izdevumus, nonāktu situācijā, ka nekas no primāri nepieciešamā nav izdarīts. Šādi varam radīt gana smagas sekas. Ja nesamaksājam rēķinus un maksājumus, varam piesaistīt negatīvu uzmanību.

Lai plānotu budžetu, atbildīgi un pareizi, ir jāspēj izšķirt nepieciešamības no vajadzībām. Sadalīt izdevumus pēc prioritātes, jo ne viss ir nepieciešams tagad un uzreiz. Dažas lietas, kuras varētu gribēt var pagaidīt, nav nepieciešamas vispār.

Jums ir jāspēj ievērot budžeta robežas un sevi kontrolēt. Ja budžeta līdzekļi ir ļoti ierobežoti, varat nespēt apmierināt savas vēlmes, jo vispirms veicat prioritāros izdevumus. Bet pilnībā atteikties no vēlmēm nevajadzētu. Ir jāspēj atrast iespējas kā apmierināt arī daļu savu vēlmju. Pretējā gadījumā jūs negūstat nekādu pozitīvu emociju piedevumu savā dzīvē. Visu laiku taupīt un sev atteikt ir daudzu cilvēku ikdiena, bet ir jāatrod arī iespēja sniegt sev ko patīkami, īpaši, ja visu laiku sev atsakāt.

Plānojot budžeti ir jāpieļauj arī neliela līdzekļu daļa neparedzētiem izdevumiem. Cilvēku dzīvē notiek pārāk daudz dažādu pavērsienu, lai ar tiem nerēķinātos. Ja šādu iespēju neparedz budžetā, var rasties iztrūkums. Ja nekas tāds nenotiek varat šos līdzekļus izmantot sev vai veidot uzkrājumus.

http://www.irlv.lv/blogi/ekonomika/soli-lai-izveidotu-budzetu

http://nra.lv/citi-raksti/151125-budzets.htm

Budžets ir ļoti svarīgs dzīves elements. Lai kā mēs to nevēlētos, no mūsu finansēm ir atkarīgs ļoti daudz. Ja neprotam tās atbildīgi izmantot, varam nonākt ļoti smagās situācijās. Arī ar maziem līdzekļiem ir iespējams saplānot budžetu ļoti produktīvi.

Tags:

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *