Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Ģimenes budžeta izveide

Pirmā lieta, ko Jums nāksies darīt, ir būt atklātiem vienam pret otru. Pirms Jūs varat nākt klajā ar budžetu, ko Jūsu ģimene var ievērot, Jums var būt nepieciešams noteikt Jūsu finanšu problēmas. Piemēram, ja Jūs zināt, ka Jūsu ienākumi ir izsmelti un Jums ir divas automašīnas, vismaz viena no tām ir jāpārdod!

Pirms Jūs varat pat izveidot budžetu, Jums ir jāzina savs pašreizējais finanšu stāvoklis. Tas nozīmē, ka Jums jāizpēta visi rēķini, lai noteiktu jomas, kurās Jūs varat ietaupīt, neapdraudot savu pašreizējo dzīvesveidu. Tas var būt grūts uzdevums, bet Jums ir jāuzdod sev viens jautājums – vai Jūs drīzāk vēlaties iegādāties dārgas rotaļlietas vai nomaksāt rēķinus laikā? Ja pēdējo, Jums ir jāķeras pie darba. Jums ir jāķeras pie budžeta izveides!

Nauda ir svarīga sastāvdaļa katra cilvēka dzīvē. Naudas tērēšana ir jāuztver ļoti rūpīgi, jo mūsu dzīvē ir pārāk daudz prasību, kas jāizpilda ar naudas palīdzību, bet fakts ir tāds, ka mums ir pieejams ierobežots naudas daudzums. Jūsu finansiālās veiksmes atslēga slēpjas tajā, cik labi Jūs varat ietaupīt un iekrāt. Taupīšana ļauj veidot uzkrājumus un tādējādi ļauj Jums baudīt labāku dzīvesveidu.

Budžeta plānošana

Pierakstiet Jūsu ienākumus un izdevumus katru mēnesi. Izmantojiet blociņu un atzīmējiet visu nelielos izdevumus un ienākumus, kā arī padomus, ko uzzināt par finansēm. Cieši sekojiet līdzi savam bankas konta izrakstam un iekļaujiet, iespējams, aizmirstos automātiskos maksājumus. Atcerieties arī ņemt vērā periodiskos izdevumus, piemēram, nodokļus, mājokļa apdrošināšanu, auto servisa pakalpojumus u.c.

Kad esat ieguvis summas, vispirms apskatiet Jūsu ienākumus. Pirms analizēt savus izdevumus, izrēķiniet, kā Jūs ideālā gadījumā vēlētos sadalīt savus ienākumus. Sāciet uzskaitot būtiskās izmaksas, piemēram, īri, transportu, pārtiku, rēķinus, nodokļus… Ar to, kas palicis pāri, nosakiet, ko Jūs gribētu tērēt patīkamām lietām, piemēram, restorāniem vai ceļojumam, un iekrājiet to. Neaizmirstiet nelielos izdevumus, piemēram, kafiju un avīzes.

Tagad apskatiet savus izdevumus. Kā tie atšķiras no Jūsu plāna? Atšķirības norāda uz iespējamām izmaiņām; jo lielāka starpība, jo lielāka vajadzība pēc pārmaiņām.

Tags: ,

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *