Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Kā iegūt papildu naudu

Ir dažādi apstākļi, kuri liek mums domāt par papildu ienākumiem. Vai nu tas ir bijis  kredīts, vai ienākumu kritums – vienlīdz svarīgi būs iegūt līdzekļus, kas ļaus atrisināt situāciju vai – padarīt to vieglāku.

Viens no līdzekļiem – materiālie jeb naudas uzkrājumi. Kā iegūt pietiekami daudz naudas, lai no tās spētu atlicināt uzkrājumu veidošanai? Pareizāk būtu uzdot jautājumu: kādā veidā uzsākt iekrājumus? Labs, izmēģināts paņēmiens ir „Desmit procentu likums”. Pirmais maksājums no katras algas, ko veicam vispirms, ir – mēs izmaksājam algu pašiem sev. Nevajadzētu domāt, ka visa saņemtā alga ir mūsējā: mums tāpat ir jāatdod tā gluži svešiem cilvēkiem – mobilo sakaru pakalpojumu sniedzējiem, interneta nodrošinātājiem, komunālo pakalpojumu veicējiem, pārdevējiem veikalā un tā tālāk (un pie viņiem šī nauda arī nepaliek). Tad kāpēc mēs nevarētu izmaksāt vispirms sev – summu, kas paliek mūsu kontos vai krājkasītēs? Arī uzņēmējs visu iegūto neizmaksā sev algā, ja vēlas attīstīties. Tieši tāpat arī mēs vēlamies augt un redzēt sevi baudām labklājību nākotnē. Samaksāsim vispirms paši sev!

Cits veids – „Taupības likums”. Kad tēriņi samilzuši, mums par visu svarīgāk ir nevis pelnīt vairāk, bet iegūt kontroli pār izdevumiem. Cilvēks nu reiz ir tāda radība, kam nekad nepietiek (ja vien mēs nesēžam uz meditācijas spilvena vai nedzīvojam tālu prom no civilizācijas). Drīz rakstīšu arī par veidiem, kā iztikt ar to, kas ir jeb kā pielāgot savas vēlmes esošajam, taču šoreiz – naudas izmaksu kontrole.

To var veikt, sastādot ienākumu un izdevumu sarakstu. Ja ienākumi ir lielāki par izdevumiem, tad viss kārtībā. Bet, pirms šāda veida uzskaite ir veikta, mēs bieži vien nemaz nezinām, cik īsti tērējam. Papildu algai mēs esam noformējuši overdraftus bankās, veicam patēriņa kredītu atmaksu, kas summējas svešas naudas tērēšanā. Šeit tad vajadzētu nevis sākt strādāt vēl vairāk, bojājot sev nervus un attiecības ar apkārtējiem, bet padomāt, kādi tēriņi būtu samazināmi vai pat vispār likvidējami. Ietaupot mēs drīz vien tiksim laukā no parādu loka un varēsim uzsākt ienākumu uzkrājumu citos veidos. Protams, hipotekārais aizdevums saistīts ar lielām naudas summām uz ilgu laiku, tāpēc no tā ar šo paņēmienu nevarēsim atbrīvoties pavisam, taču par šo aizņēmuma veidu šeit nav runa, tāpēc turpināsim par papildu līdzekļu iegūšanu labākai dzīvei.

Trešais ir „Zelta talantu likums”. Tev noteikti ir tādas prasmes vai palīgmateriāli, kas palīdzētu iegūt pārdesmit liekus eiro mēnesī. Ja Tev patīk un padodas rakstīšana, Tu vari kļūt par autoru interneta padomu lapās, ja esi apguvis kādu svešvalodu – piedāvāt tulkošanas darbus. Dārza tehnikas īpašnieki var izīrēt savu zāles pļāvēju kaimiņiem. Ja Tev ir Kärcher mazgātājs, Tu vari aizdot un saņemt pretī kaut ko sev noderīgu. Ir cilvēki, kas piepelnās, palīdzot kaimiņiem dažādos darbos – pieskata bērnus, izved pastaigā suņus, nopļauj mauriņu, izravē dārzu. Par pakalpojumu nav obligāti jāsaņem nauda. Ja vari iegūt kādu Tev pašam saimniecībā vajadzīgu palīdzību, Tava dzīve uzlabosies ar ienākumu papildinājumu nemateriālā veidolā.

Arī hobiju un prasmju likšana lietā var sagādāt Tev papildu naudu. Vīrietis var likt lietā savu māku salabot radioaparātu vai ūdens sūkni, saskrūvēt jaunu mēbeļu komplektu vai uzrakt zemi. Tās kundzes, kas prot rokdarbus, var savus izstrādājumus pārdot, bet mazbērni – kļūt par vecmāmiņas menedžeriem un veicināt noietu savu draugu vidū.

Tags: ,

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *