Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Kā sakārtot savas finanses

Budžeta izveidošana prasa tikai mazliet pūļu. Es iesaku Jums sākt ar papīra lapu. Notīriet savu istabas vai virtuves galdu un esiet gatavi koncentrēties. Pierakstiet katru lietu, ko Jūs varat iedomāties, kam Jūs tērējat naudu. Mājoklis, pārtika, ātro kredītu procenti un automašīnas izmaksas ir skaidras, bet Jums arī jāiekļauj citi gadījuma rakstura izdevumi, piemēram, izklaides un pat ikgadējais atvaļinājums. Iekļaujot gadījuma izdevumus budžetā, piemēram, patēriņa kredītu, ikgadējo atvaļinājumu, vienkārši aprēķiniet nepieciešamo summu un izdaliet to ar divpadsmit.

Daži padomi, kur ietaupīt

  • Paēdiet pirms došanās uz veikalu.

Došanās uz veikalu tukšā dūšā liks Jums iegādāties pārtikas produktus, kas Jums nav nepieciešami.

  • Iepērcieties atsevišķi.

Neņemiet bērnus uz veikalu, ja viņi var palikt mājās. Jo vairāk cilvēku nāks līdzi uz veikalu, jo lielāks būs Jūsu rēķins.

Pirms došanās uz veikalu, novērtējiet to, kas Jums jau ir. Izveidojiet nedēļas ēdienkarti, kas izmantos to, kas Jums joprojām ir un samazinās lietu daudzumu, kas ir jāiegādājas.

Neiegādājieties pusfabrikātus. Pagatavojiet ēdienu pašu rokām. Tas būs gan lētāk, gan ērtāk un veselīgāk. Veselīgāk!

Izvēlieties veikalu un lētākus produktus. Lielāko daļu laika, pārtikas produkti, kas ir zem veikala zīmola, būs ievērojami lētāki nekā populāra zīmola versija un iespējams, garšos tāpat vai pat labāk.

Vērojiet cenas precēm, ko Jūs bieži pērkat. Tikai tāpēc, ka veikals piedāvā kaut ko izpārdošanā, nenozīmē, ka tas tiešām ir labs piedāvājums.

Ja preces, piemēram, piens, olas un sviests ir izpārdošanā, iegādājieties pietiekami, lai izmantotu dažus, un iesaldējiet pārējo.

Izmantojiet ātro kredītu reti, ja vajadzība spiež. Izmantojot tikai skaidru naudu, Jūs ietaupīsiet naudu par pārtikas iepirkumiem. Kad ātrais kredīts ir ieskaitīts bankas kontā – izņemiet to skaidrā naudā no bankomāta. Tas ļaus Jums iekļauties budžetā un neļaus Jums pārtērēt.

Tags: , ,

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *