Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Kāpēc nauda ir tik vilinoša?

NaudaNaudas vilinājums nav noliedzams. Īpaši modernajā pasaulē, naudai ir ļoti liels spēks. Mēs visi strādājam un cenšamies nopelnīt vairāk. Neviens neiet uz darbu tikai tāpēc ka tā būtu jādara, mēs strādājam, jo tā varam nopelnīt naudu.

Nauda nosaka ļoti daudz mūsu dzīvēs. Nauda nosaka to kur mēs dzīvojam, ar kādu automašīnu mēs braucam, kur dodamies atvaļinājuma un vēl neskaitāmas lietas. To visu nosaka nauda. Un mēs vienmēr cenšamies, lai mums tās būtu vairāk, jo tā varam piepildīt savas vēlmes.

Lielā mērā, naudas vara nāk tieši no mums. Mēs paši esam izveidojuši tādu pasauli kurā viss grozās ap naudu. Pasaulei attīstoties ir attīstījusies arī nauda un tās nozīme. Protams, tai bija vara jau tajā mirklī kad tā tika pirmo reizi izveidota, bet attīstoties pasaulei, tās vara ir tikai pieaugusi.

Naudas vilinājums slēpjas tajā, ka šajā pasaulē, viss maksā naudu. Ja cilvēkam nav naudas, viņš nevar atļauties neko, ja ir vairāk, tad vara atļauties vairāk, bet ir par maz kaut kam citam un tā var tikai turpināt. Pat visbagātākie cilvēki pasaulē, nevar sev atļaut pilnīgi visu, protams, viņi var vairāk kā pārējie, bet vienmēr ir vēl kaut kas ko vēlamies.

Ekonomika mums māca – vajadzības ir neierobežotas. Tā tas ir vienmēr un visiem. Lai cik vajadzību mēs apmierinātu, mums vienmēr rodas jaunas. Var pat teikt ka vienu vajadzību apmierinot rodas divas jaunas. Tā arī ir ar naudu, jo vairāk mums ir, jo vairāk mums viņu vajag. Ja mums ir miljons, tad vēlamies divus, jo sapņu māja maksā divus miljonus. Ja mums ir divi miljoni, tad vajag četrus, jo māju nopirksim, bet būs ar to saistītie izdevumu un vajadzēs jaunu auto. Šādi mūsu vajadzības turpina augt un augt.

Tags:

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *