Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Līdzekļu pārtērēšana

NaudaIr dažas jomas, kurās daudzi cilvēki uzskata, ka viņi pārtērē līdzekļus – tipiskai ģimenei, ēšana ātrās ēdināšanas restorānā var izmaksāt aptuveni 50 eiro katru reizi, vai vairāk. Ja Jūs esat ģimene, kas šādi bauda maltītes regulāri, iespējams, nenāktu par sliktu no šī ieraduma atradināties. Citiem, tas var būt rīta brauciens uz kafejnīcu, vai pusdienu pārtraukumi restorānos. Jums nav jāatsakās no šīm lietām pavisam, bet samaziniet šos tēriņus kaut nedaudz. Un tas arī viss – tas ir kā budžets darbojas. Pirmajam solim, lai iegūtu kontroli pār savām finansēm, nav jābūt grūtam, ja paskatās uz to vienkāršākā izteiksmē. Atcerieties, ka ātro kredītu ņemšana katru mēnesi var radīt problēmas. Šo problēmu risinājums ir budžets. Tas nav labi, ja ātrie kredīti tiek ņemti regulāri. Tie ir domāti neregulārai lietošanai.

Zem mājsaimniecības izdevumiem Jūs varat uzskaitīt pārtikas preču, uzkopšanas, veļas mazgāšanas, labiekārtošanas un citus mājas izdevumus. Jums vajadzētu arī ieplānot dažādus citus izdevumus, piemēram, kredītkaršu maksājumus, kredīta maksājumus, bērnu kabatas naudu, brīvdienas, dāvanas svētkos, jubilejas u.c. Jums vajadzētu arī atsevišķu kontu ārkārtas situācijām. Ārkārtas konts kalpos, kā ātrais kredīts negaidītā finanšu problēmā. Tas aizstās ātro kredītu un palīdzēs ar neplānotu maksājumu samaksu.

Tagad Jums ir jāpieraksta šie izdevumi vienu mēnesi. Mēneša beigās Jūs varēsiet novērtēt, kur Jūs pārtērējat savus līdzekļus. Ja saskatīto visus izdevumus un atskaitot tos no ienākumiem, iznākums ir negatīvs, Jūs pārtērējat savus ienākumus. Jums ir nepieciešams atkārtoti pārbaudīt savu budžetu, un redzēt, kur Jūs varat samazināt izdevumus. Meklējiet veidus, kā samazināt izdevumus un izmantojiet kredītus retāk.

Jūsu ienākumu apjoms nenosaka to, vai Jūsu budžets būs veiksmīgs. Lai cik nelieli arī nebūtu Jūsu ienākumi, budžeta uzturēšana ļauj Jums pārvaldīt savas finanses, sekojot līdzi Jūsu ienākumiem un izdevumiem.

Tags: , , ,

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *