Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Mājsaimniecības budžets

Mājsaimniecības budžets ir nepieciešams ikvienam un visiem, kuri vēlas dzīvot efektīvāk. Dzīvošana bez budžeta ir nav tā gudrākā izvēle, ha ir vēlme ietaupīt. Dzīvošana bez budžeta ir izvairīšanās no realitātes par savu finanšu stāvokli.

Jūsu interesēs ir  noteikt Jūsu ikmēneša izdevumus. Iekļaujiet visus izdevumus, ko Jūs veicat katru mēnesi, ieskaitot kafejnīcu apmeklējumus, kino, tualetes piederumus un autostāvvietas izmaksas.

Kad esat saņēmis visus Jūsu rēķinus un maksājumus, kas jāveic katru mēnesi, Jūs varat novērtēt savu finanšu situāciju. Ja Jums ir vairāk ienākumu nekā maksājumu, Jums ir vairākas iespējas: Jūs varat ātrāk nomaksāt kādu no saviem rēķiniem, varat ievietot šo naudu krājkontā, vai vienkārši atlikt šo naudu nebaltai dienai.

Ja pēc mēneša beigām Jūs redzat, ka Jūsu budžetā ir finanšu iztrūkums, Jums būs nepieciešams pārstrādāt savu plānoto budžetu, jo kādā kategorijā Jūs tērējat pārāk daudz līdzekļu. Parasti dažas no kategorijām, kurās izdevumus samazināt ir vieglāk, ietver apģērba iegādi, izklaidi un pārtiku. Lai uzlabotu savas finanses, izveidojiet iknedēļas maltīšu plānu, lai tērētu mazāk naudas pārtikas iegādei.

Izmantojot energoefektīvas iekārtas, Jūs varētu samazināt savu elektrības rēķinu. Jūs būtu pārsteigti uzzinot, cik lētāk ir lietot labas spuldzes, nevis lētākās spuldzes. Es zinu daudzus cilvēkus, kuri ir nomainījuši visas spuldzes savā mājā. Ja Jums ir bērni, vienmēr atgādiniet viņiem izslēgt gaismu, kad tie atstāj telpu. Bērni bieži vien nezina par dažādiem izdevumiem, tādēļ ir labi veidot ģimenes sanāksmes, lai iemācītu viņiem šīs lietas. Bērniem patīk palīdzēt, kad runa ir par naudas taupīšanu un tas kļūs par ļoti labu ieradumu.