Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Overdrafts

NaudaOverdrafts ir lielisks risinājums cilvēkiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ algas izmaksa ir aizkavējusies. Tas sniedz iespēju tērēt naudu un veikt visus ikmēneša maksājumus pat tad, kad konta bilance ir tukša. Overdrafts darbojās ļoti vienkārši, jo kolīdz pakalpojums ir pieslēgts, Jums par neko nav jāuztraucas, jo gadījumos, kad nauda būs beigusies, taču tā būs nepieciešama, varēsi turpināt tērēt, pateicoties tam, ka esi pieslēdzis overdrafta pakalpojumu pie kādas no Latvijas bankām. Overdrafts ir pakalpojums, ko var saņemt ne tikai bankās, jo pēdējo gadu laikā daudzi nebanku kredītu devēji piedāvā aizņemties naudu līdzīgi kā overdrafta pakalpojumā, tikai ar tādiem nosaukumiem kā kredītlīnija, operatīvais līzings un tamlīdzīgi. Pēc definīcijas overdrafts ir īslaicīgs kredīts, kuru ir iespējams aizņemties bez ķīlas un galvojuma.

Šis aizdevuma veids izpaužas kā papildus līdzekļi dažādiem izdevumiem ar noteiktu limitu. Tas sniedz iespēju iepirkties un veikt dažādus norēķinus pat ja tavā debetkartē vai kredītkartē nav naudas. Kādās situācijās bankas overdrafts ir visnoderīgākais? Visbiežāk tas noder tieši neparedzētos gadījumos, kad steidzami ir nepieciešama nauda. Situācijās, kad pēkšņi ir atgadījusies kāda nelaime un ir nepieciešams segt slimnīcas izdevumus vai salabot avārijā cietušu transportlīdzekli. Tādos gadījumos bankas overdrafts ir ļoti noderīgs. Mazliet pozitīvāk tas noder gadījumos, kad esi ceļojumā, bet nauda ir beigusies. Ja Tev ļoti iepatīkas kāds dārgāks suvenīrs vai apģērba gabals, tad bankas overdrafts ir tieši tas, kas Tev ir nepieciešams.

Tādā veidā Tev ir iespēja iegādāties visu, ko vien vēlies un par naudas atmaksāšanu nemaz nav jāuztraucas, jo to vari atmaksāt nesteidzīgi. Līdzīgi kā kredītlīnijas pakalpojumā, ar overdraftu Tev ir iespēja elastīgi tērēt naudu un atmaksāt to, kad vien vēlies. Vienīgais, kas Tev ir jāmaksā, tie ir nelieli procenti, par izmantoto naudas summu. Tomēr tie noteikti būs krietni vien zemāki, nekā kredītlīnijas aizdevuma procenti. Pie bankām vienmēr ir izdevīgāk aizņemties naudu, jo privātie kredītu devēji nespēj piedāvāt tik mazus aizdevuma procentus. Overdrafta limits parasti tiek aprēķināts, ņemot vērā bankas konta īpašnieka ikmēneša ienākumus attiecībā pret ikmēneša izdevumiem un apgādājamo skaitu. Jo lielāki ikmēneša ienākumi un mazāki izdevumi, jo lielāku summu Jūs varēsiet aizņemties izmantojot pakalpojumu – overdrafts.

Šo īstermiņa kredītu nav iespējams aizņemties uz laiku, kas ir ilgāks par 30 dienām, tas ir tikai pateicoties tam, ka overdrafta summa tiek atskaitīta no tavām finansēm, tiklīdz tavā kontā tiks ieskaitīts kāds maksājums. Tādēļ overdrafts ir vairāk piemērots neparedzētiem gadījumiem, kad tev ir vajadzīga nauda nelielā apmērā gan ikdienā, gan arī lielāka naudas summa priekš dažādiem pirkumiem. Ik mēnesi noteiktā datumā kredītiestādei ir jāatmaksā tikai procenti par summu, kura tika iztērēta.

Kredītlimits ir maksimālā pieļaujamā naudas summa, kādu iespējams aizņemties ar Jūsu ienākumiem. Jo lielāki ikmēneša ienākumi, jo lielāks kredītlimits Jums tiks piešķirts. Jaunajiem overdrafta klientiem tiek piedāvātas dažādas atlaides, pirmais aizdevums bez komisijas maksas un bezmaksas konta uzturēšana pirmo mēnesi. Tādā veidā Tev ir iespēja lēti izmēģināt šo aizdevuma veidu.