Stulbi

Stulbi, ka stulbi

Studiju un studējošā kredīta dzēšana

Nauda, kredīts, 500 eiroLai varētu sākt runāt par tēmu studiju un studējošā kredīta dzēšana ir nepieciešams zināt, ka pastāv divi studiju kredītu veidi.

Ja kredīta ņēmējam ir paveicies un viņš ir ietverts to starpā, kura studējošā kredītu dzēš valsts, tad atbilstoši valstī izstrādātajiem normatīvajiem aktiem procentuāli tiek dzēsts kredīts, kredīta ņēmēja nostrādātajam darba ilgumam, kā arī darba slodzei.

Domāju, ka daudz  kredīta ņēmēji ar šādiem nosacījumiem nav apmierināti, jo viss šis process ir ilgs un necaurspīdīgs, jo ja ir studējošo programmas, kurās tiek pieļauts studiju kredīts ar valsts galvojumu, tad valstij vajadzētu uzņemties atbildību par šāda kredīta piešķiršanu un dzēšanu ik vienam studējošajam.

Savukārt ar ir pavisam cita aina tiem kredītu ņēmējiem, kuri ņem studiju kredītu no bankas, bet to neatmaksā valsts no saviem budžeta līdzekļiem.

Vari izvēlēties jebkuru banku, kura piedāvā šādu pakalpojumu un izvēlēties veidu kā saņemt kredītu, vai kā strādājošais ar atbilstošu ienākumu līmeni, vai kā nestrādājošais.

Ja kredīta ņēmējs strādā un viņam ir pietiekoši naudas līdzekļi, lai banka piešķirtu aizdevumu, tad nav nekādu problēmu, bet ja nestrādā vai nepietiek naudas līdzekļi, tad nepieciešams galvotājs.

Saskaņā ar banku iekšējām procedūrām, šāds studējošos kredīts ir jāatmaksā piecu gadu laikā pēc studiju beigšanas, bet tas arī ir atkarīgs no studiju kredīta lieluma, jo lielāka studiju kredīta summa, jo iespējams, ka banka piešķirs ilgāku kredīta atmaksas termiņu.

Lai veicas!

Tags: ,

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *